Materiały

Forma prezentacji zdjęć:
      Istotą fotografii jest możliwość oglądania zdjęć w fizycznej formie - na papierze, a nie na ekranie. Zdjęcie w formie tradycyjnej wywołują zawsze więcej emocji u osoby oglądającej. Wartość fotografii ślubnych można docenić dopiero po latach, dlatego też ważne jest aby przetrwały próbę czasu. Ponadto zdjęcia powinny przedstawiać pewną historię, kolejność ich przedstawienia musi być zaplanowana, aby nie stały się one tylko zbiorem przypadkowych fotografii.
      Dajemy możliwość wyboru każdemy kientowi w jakiej formie otrzyma zdjęcia:

Fotograficzny album tradycyjny:
      Najbardziej znaną i sprawdzoną formą prezentacji zdjęć są odbitki w albumie tradycyjnym. Ta metoda jest znana już od dziesiątek lat. Zdjęcia wykonane nawet 100 lat i przechowywane w normalnych warunkach nadal są w stanie umożliwiającym ich oglądanie. Sama technika wykonywania odbitek tak naprawdę się nie uległa zmianie mimo upływu lat. Nadal jest to ten sam materiał światłoczuły co przed laty, zmienił się tylko sposób naświetlania fotografii, ale nie ma to żadnego wpływu na trwałość odbitki.
      Polecamy tę metodę prezentacji zdjęć wszystkim tym którzy cenią tradycyjne rozwiązania i wieloletnią trwałość. Fotoalbumy i fotoksiążki są nowością dostępną na rynku jedynie od kilkunastu lat. Na chwilę obecną nie da się w sposób jednoznaczny określić trwałości tych produktów. Albumy które oferujemy są wykonywane w Polsce na indywidualne zlecenia, co gwarantuje najwyższą jakość oraz dostosowanie produktu do indywidualnego gustu klienta.
      Tradycyjne albumy fotograficzne dostępne są w dwóch rozmiarach: 31x27cm (preferowany do zdjęć reportażu ślubnego) oraz 38x33cm (idealne do zdjęć z pleneru ślubnego). Albumy posiadają od 20 do 100 stron o gramaturze 250g. Albumy są zszywane, a większość prac wykonanych ręcznie co gwarantuje wysoką estetykę i trwałość produktów. Kartki w albumie są do wyboru w kolorach: kremowe, czarne lub bordowe. Pomiędzy kartami stron albumu znajduje się pergamin zapobiegający sklejaniu się zdjęć. Pergamin ten dostępny jest w trzech wzorach.
      Odbitki które oferujemy są wykonywane na urządzeniach najwyższej jakości gwarantujących najlepsze odwzorowanie barw i przejść tonalnych. Dzięki kalibracji monitorów na których pracujemy nasze odbitki zawsze są zgodne z naszymi zamiarami. Oferujemy wykonanie odbitek na papierze fotograficznym w trzech rodzajach: matowym, błyszczącym, jedwabnych oraz metaliku.

Kolory stron: biały, bordowy, czarny

Co to jest fotoalbum?
      Jest to najnowsza i jednocześnie najbardziej ekskluzywna forma prezentacji zdjęć. Fotoalbumy są wykonywane z materiałów najwyższej jakości, techniką taką samą co w przypadku tradycyjnych odbitek, co gwarantuje najlepszej odwzorowanie kolorów i płynne przejścia tonalne. Format fotoalbumów może być różny, najpopularniejsze formaty to: 15x15cm, 15x20cm, 20x15cm, 20x20cm, 20x30cm, 25x25cm, 20x30cm, 30x30cm, 30x40cm, 30x45cm.
      Fotoalbumy naświetlane są na maszynach Noritsu HD jako rozkładówki - dwie, rozkładane na płasko strony. Wykonane na papierze srebrowym (o strukturze jedwab lub metallic), połączone ze sobą nowatorską techniką termointroligatorską, stanowią sztywne karty o gramaturze 800g/m2. Do ich wykonania zostają użyte najlepsze na rynku papiery fotograficzne Kodak Endura Professional i Fujicolor Digital Archive Pearl.
      Przekładka rozkładówek standardowo jest biała, ale możemy zastosować też przekładki czarne, dające ciekawy efekt estetyczny - przekrój kart jest wtedy czarno-biały. Minimalna liczba rozkładówek w fotoalbumie wynosi 5, a maksymalna liczba to 35 rozkładówek. Kolejną zaletą fotoalbumu jest możliwość wykonania okładki w jednym z kilkudziesięciu kolorów materiału lub ekoskóry.


matriały na okładkę fotoalbumu


Co to jest fotoksiążka
      Fotoksiążka jest najtańszą formą prezentacji zdjęć. Jest wykonywana na ekonomicznych urządzeniach na najtańszych materiałach. Odwzorowanie kolorów pozostawia wiele do życzenia, a o płynnych przejściach tonalnych trzeba zapomnieć. Nie oferujemy tego rozwiązania jako głównej formy prezentacji zdjęć. Fotoksiążka ze względu na swoją niską ceną nadaje się jako dodatkowe pamiątki dla rodziców, chrzestnych czy świadków.
Czym różni się fotoalbum od fotoksiążki?
      Podstawowa różnicą jest na pewno cena. Koszt wykonania fotoksiążki 20x30cm to maksymalnie 30zł, podczas gdy koszt wykonania fotoalbumu podobnego formatu to około 300zł, a więc różnica jest 10-krotna. Druk fotoksiążki jest drukiem fotograficznym (otrzymywanym przez naświetlenie) a w przypadku fotoksiążki jest tp niskiej jakości druk cyfrowy, co przekłada się na ilość oraz odwzorowanie kolorów. Dodatkowo rzeczywista rozdzielczość druku fotoksiążki jest znacznie niższa. Kolejną różnicą jest łączenie sąsiednich stron. W fotoalbumie dwie strony są wykonane na na tej samej rozkładówce przez co miejsce załamanie jest praktycznie niewidoczne, w fotoksiążce miejsce łączenia jest bardzo dobrze widoczne (nie ma możliwości wykonania zdjęcia na dwóch stronach tak aby na środku nie było widocznego miejsca łączenia).


top